Prekrásny príbeh z obdobia druhej svetovej vojny

Pútavý román Stratený list od Jillian Cantorovej zachytáva príbeh o láske, ktorú nezničili ani kruté rany osudu a liste, ktorý spája generácie židovských rodín.

Rakúsko 1938. Kristoff je mladý učeň u židovského rytca predlôh známok Fredericka. Keď jeho majster počas Krištáľovej noci zmizne, Kristoff musí vyrábať známky pre nenávidených Nemcov a zároveň spolupracovať s Elenou, temperamentnou Frederickovou dcérou a členkou rakúskeho odboja, ktorému pomáhajú posielať tajné správy a falšovať doklady. Keď sa uprostred surového zmätku vojny do Eleny zamiluje, musí nájsť spôsob, ako ich oboch zachráni.

Los Angeles 1989. Katie Nelsonová sa práve vyrovnáva s trpkým rozvodom. Otec, ktorého nedávno musela presťahovať do sanatória pre pacientov s poruchami pamäti, jej zanechá zbierku známok. Znalec Benjamin v nej nájde nezvyčajnú rakúsku známku z obdobia druhej svetovej vojny, nalepenú na starom ľúbostnom liste. Spolu sa vydajú po stopách príbehu vášnivej lásky, ktorý má pre oboch prekvapivé vyústenie.

O autorke

Jillian Cantorová je autorka ocenenej novely pre tínedžerov a dospelých Margot a románu Hľadanie oblohy nominovaného na cenu Carnegie Medal vo Veľkej Británii . Narodila sa a vyrastala na predmestí Philadelphie, v súčasnosti žije v Arizone s manželom a dvoma synmi.