Pozor, červená!

Vydavateľstvo Fortuna Libri nezabúda ani na detského čitateľa. Prinášame vám veselú knižku pre deti o tom, ako sa majú správať na ulici, na ceste či v prostriedkoch hromadnej dopravy.

So psíkom Maxom, s mačičkou Lízou a s mačiatkami Mickou a Murkom sa deti zoznámia so základnými dopravnými predpismi, ktoré potrebujú, aby sa vedeli bezpečne správať ako chodci a cyklisti, v meste aj na vidieku. Učenie to bude veselé a zábavné, takže všetky pravidlá sa do detských hlavičiek dostanú ako nič.

Na konci knižky je skúšobný test a po jeho úspešnom zvládnutí deti dokonca získajú aj detský vodičský preukaz.

Vedomosti si deti môžu spolu s kamarátmi alebo rodičmi overiť aj pri stolnej hre, ktorá je na vnútornom prebale knihy.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR odporúča túto publikáciu ako materiálny didaktický prostriedok pre materské školy a základné školy.

Hana Primusová

Vyštudovala biológiu a genetiku na Prírodovedeckej fakulte UK v Prahe. Po ročnej stáži v Ústave experimentálnej medicíny opustila svet vedy a pracovala ako redaktorka vo vydavateľstvách a v časopisoch, ako publicistka, spisovateľka a scenáristka.

Je autorkou približne 30 knižiek pre dospelých a pre deti (niektoré z nich boli preložené do slovenčiny, francúzštiny, portugalčiny a holandčiny. Za knižku 100 najvýznamnejších kníh svetovej histórie získala cenu E. E. Kischa.

Vo vydavateľstve Fortuna Libri je titul Pozor, červená! v poradí už jej štvrtá kniha.

Prvá bola Anička a Adelka (2014) o dievčatku Aničke a vtáčikovi Adelke a o tom, čo všetko musí vedieť predškolák pred tým, ako pôjde do prvej triedy.

Druhá s názvom Rok so psíkom a s mačičkou (2014) zobrazuje psíka a mačičku počas dvanástich mesiacov a ich skvelé zážitky.

Treťou knihou, ktorá vyšla v roku 2015, je Škriatok Rozumbriadok. Rok v prírode. Táto nádherne ilustrovaná detská publikácia predstavuje rozprávanie o tom, čo sa deje v prírode od jari až do zimy.

Lenka Procházková

Vyštudovala Pedagogickú fakultu, odbor výtvarná výchova a český jazyk. Po jej absolvovaní učila v gymnáziu v Ústí nad Labem výtvarnú výchovu a češtinu, počas materskej dovolenky začala priateľom a známym rozdávať obrázky pre radosť a pobavenie. Keďže ohlas bol veľký, s niekoľkými priateľmi začala podnikať, nakoniec však zostala sama.

Prevádzkuje predajňu Ostrov dobrej nálady v Ústí nad Labem a v Jánskych Lázňach, organizuje výtvarné kurzy Ateliér dobrej nálady a výtvarné tvorivé dielne. Je autorkou ilustrácií k mnohým knihám a učebniciam.

Vo vydavateľstve Fortuna Libri vyšli v roku 2014 jej leporelá so šablónami Na cestách a Na dvore.