Existuje návod na lásku?

Každé zariadenie má svoj návod, potrebuje pravidelnú údržbu a citlivý prístup. Láska takým pomyselným zariadením je. Existuje však k nemu návod? Každá láska je jedinečná a nie je bez občasných zádrhov, a preto je namieste okrem precíznej starostlivosti aj pravidelný servis či generálka.

Autorka Renáta Názlerová vás spolu so psychologičkou a terapeutkou Tamarou Koch uvedie v knihe Návod na obsluhu lásky do príbehov, v ktorých sa určite nájdete aj vy. A možno nájdete odpoveď na problém, s ktorým si neviete dať rady a získate ten vzácny pocit, že v tom nie ste sami.

Návod na obsluhu lásky

„Môžete mať všetko na svete – zdravie, peniaze, slávu... ale ak nemáte lásku, nemáte nič,“ povedala o láske Renáta Názlerová, autorka knihy Návod na obsluhu lásky. Láska dokáže byť úžasná a povznášajúca, ale aj komplikovaná a dokáže ublížiť. Preto je potrebné sa o ňu náležite starať. Renáta Názlerová na knihe spolupracovala so psychologičkou a terapeutkou Tamarou Koch. Prostredníctvom svojich nekonvenčných postupov a prekvapujúcich postojov sa s vami podelí o príbehy zo života, ktoré sa týkajú každého z nás. A ako to už v živote býva, je ľahšie radiť druhým ako sebe. Odborníčka na vzťahy Tamara Koch totiž popri klientoch rieši svoj osobný problém s dvoma osudovými mužmi. Jedným dychom však dodáva: „Láska je len a len vaša, preto sa o ňu starajte. Iste, ak zistíte, že niečo nie je v poriadku, mohli by ste si zadovážiť lásku novú, mladšiu, krajší model, možno výkonnejší, ale nikdy to nebude zadarmo. Za všetko sa platí.“

O autorke

PhDr. Renáta Názlerová vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Dlhé roky pôsobila ako redaktorka a šéfredaktorka, v súčasnosti sa venuje publicistike. Spolupracuje s televíziou JOJ ako scenáristka a herečka (Súdna sieň, Ochrancovia) a moderovala dennú talkshow Supermama. Viac ako päť rokov pracuje ako mediátorka, venuje sa koučingu a firemnému vzdelávaniu.

Návod na obsluhu lásky je jej tretia kniha, spolupracovala na nej so psychologičkou a terapeutkou Tamarou Koch.

Hoci s písaním začala vo svojich 12 rokoch, romány plánovala písať až oveľa neskôr: „Hovorila som si, že romány začnem písať, až keď budem na dôchodku. Rozhodla som sa však začať oveľa skôr. Predsa ak človek niečo chce, nemal by zbytočne otáľať.”

Renáta Názlerová je šťastne vydatá, je hrdou mamou syna Matěja a jej veľkou vášňou je cestovanie.