Knižné tipy na vianočné darčeky

Kniha je jeden z najkrajších darčekov, ktorým môžeme obdarovať svojich blízkych. A keďže Vianoce sa už nezadržateľne blížia, inšpirujte sa našimi tipmi na skvelé čítanie, ktorými isto zabodujete.

PRE STARÝCH RODIČOV

V Choči je naisto čosi

Kniha o veľkých i malých dejinách očami našich predkov si určite získa srdce starých rodičov.

Herbár alebo od alchemilky po žindavu

Mnoho starých rodičov nedá dopustiť na tradičnú medicínu, preto herbár, ktorý ponúka množstvo užitočných rád a ožíva v ňom 161 liečivých byliniek, bude výborný darček.

PRE MAMU

Dcéry strážcu majáka

Kniha s krásnym príbehom, ktorá určite poteší nejednu ženu. Starnúca Elizabeth poprosí mladú delikventku Morgan, aby jej prečítala staré denníky jej otca. Medzi oboma ženami sa pri odhaľovaní príbehu spred mnohých desaťročí rozvinie nečakaný vzťah a odhalia mnohé tajomstvá.

Stratený list

Pre všetky romanticky založené čitateľky ponúkame pútavý román o láske, ktorú nezničili ani kruté rany osudu a liste, ktorý spája celé generácie židovských rodín.

PRE OTCA

Kniha zrkadiel

Napínavý triler o neobjasnenej brutálnej vražde z konca osemdesiatych rokov minulého storočia, keď už nik nevie, čo je pravda a čo výmysel, ktoré spomienky sú skutočné a ktoré len predstierané.

Kronika peňazí na Slovensku

Tvorcovia Kroniky peňazí na Slovensku sa podujali na úlohu sprostredkovať širšej čitateľskej verejnosti to najdôležitejšie a najzaujímavejšie z výsledkov nielen vlastného bádania, ale aj z výskumov iných vedcov o dejinách peňazí na Slovensku.

PRE BRATA

Čakanie na Pesa

Milý príbeh z prostredia reklamnej agentúry je tým pravým pre vášho brata. Dana jedného dňa znenazdajky opustí priateľka a nechá mu len bieleho, takmer bezsrstého psa menom Peso. A tak Danovi ostane na krku vzdorovitý pes, ktorého nikdy nechcel.

Supertelo

Pre všetkých vyznávačov zdravého životného štýlu je tu kniha s najnovšími poznatkami z oblasti výživy, pohybu a životosprávy, s konkrétnymi cvikmi a receptmi od manželov Zlatošovcov.

PRE SESTRU

Stačí iba dotyk

Stačí iba dotyk, aby bol šťastný. Stačí iba dotyk, aby zomrela. Stačí iba dotyk a príbeh o láske dvoch ľudí vašu sestru chytí za srdce a nepustí až do poslednej strany.

Dievčatá na cestách

Prostoreká Kika Shoresová sa po ročnom putovaní s batohom na chrbte vrátila do New Yorku a je nešťastná, lebo má pocit, že sa topí v úmornej všednosti pracujúcej ženy. Zistí však, že najkrajšie dobrodružstvá možno prežiť aj na jednom mieste.