Jesenné knižné novinky

Jeseň je obdobie, ktoré so sebou prináša magickú atmosféru. Pestro sfarbené listy stromov pomaly opadajú na zem a vytvárajú krásne farebné koberce. Toto obdobie sa spája s tekvicovými koláčmi, pečenými gaštanmi, horúcim kakaom, so škoricovým latté, šarkanmi vo vetre či s teplou prikrývkou pri ohni v kozube. K tejto atmosfére však neodmysliteľne patria KNIHY. Je to úžasný čas na spoločné čítanie s deťmi, keď za oknami fúka vietor, poletuje lístie a vy si v teple domova listujete stránkami kníh, vďaka ktorým sa vaše deti prenášajú do sveta fantázie. Vyberte si z našej ponuky a vydajte sa s deťmi do čarovného sveta kníh. 

Kde je kto?
Autor: Zuzana Jurigivá Kapráliková
Ilustrácie: Veronika Lesana Renčková

Výtvarníčka Veronika Lesana Renčková spolu s herečkou a rozhlasovou redaktorkou Zuzanou Jurigovou Kaprálikovou pripravili originálnu obrázkovú detskú knižku Kde je kto? s kartovou hrou, básničkami a nápadmi na aktivity na rozvíjanie slovnej zásoby, fantázie a orientácie v priestore. Deti si zábavnou formou precvičujú pomenovanie a určenie pozícií, čiže priestorové vzťahy VPRAVO, VĽAVO, MEDZI, V, NA (HORE), POD (DOLE), PRED a ZA. Kartová hra je tiež súčasťou divadelného predstavenia Kozliatka a vlk, v ktorej účinkuje celá rodina Kaprálikovcov.  Knižka  Kde je kto? zabaví nielen deti a rodičov, ale je aj výbornou pomôckou pre pedagógov, logopédov, či vedúcich záujmových detských krúžkov.

O troch prasiatkach (3D)
O Červenej čiapočke (3D)
Autor: Lambert / Butcher

Spojenie čítania a využitia smartfónov a tabletov v podobe ŽIVÝCH 3D KNÍH. Spájajú milý a nádherne ilustrovaný príbeh a obohatenú virtuálnu realitu, takže so svojimi ratolesťami čítate a pomocou určenej aplikácie následne odkrývate bonusy v podobe hier a edukačných aktivít. Rozprávkový príbeh nie je načítaný v aplikácii.

Spievankovo
Spevníček plný pesničiek a kresbičiek

Poznáte pesničky zo Spievankova?
Určite áno, a ak sa ich chcete aj naučiť spievať a hrať, je tu pre vás tento spevníček, v ktorom nájdete najobľúbenejšie piesne. Je určený pre rodičov a deti, ktorí sa učia hrať na klavíri, gitare, flaute, husliach alebo inom hudobnom nástroji, alebo aj pre tých pokročilejších, ktorí už na hudobnom nástroji hrať vedia. Nájdete v ňom texty piesní s notami a akordmi, ale aj krásne ilustrácie a fotografie zo Spievankova.

Ilustrovaná kniha DINOSAURY
Ilustrovaná kniha NEBEZPEČNÉ ŽIVOČÍCHY           
Autor: Tom Jackson

Tieto nádherne ilustrované knižky si deti podmania fascinujúcim svetom dinosaurov a divých a nebezpečných tvorov. Nájdu v nej ohromujúce ilustrácie množstva dinosaurov od obrovského diplodoka po opereného velociraptora a rôzne nebezpečné živočíchy od dravých kosatiek až po anakondy. Každú ilustráciu dopĺňajú pútavé fakty. Okrem iného sa deti dozvedia, ktorý dinosaurus skákal najvyššie, aký obávaný bol Ankylosaurus alebo prečo si treba od nebezpečných tvorov držať odstup. Sú to knižky, ku ktorým sa budú vaše deti stále vracať.

Popletený drak
Autor: Dana Hlavatá

Rozprávky o Mrakožrútove, kde žijú troj-, štvor-, šesť- i sedemhlavé draky, ktorých hrubá koža hýri všetkými farbami. Lietajú po svete a všade robia neplechu. Vystrájajú, strpčujú ľuďom život a ešte ich za to vládca všetkých drakov Mrakožrút aj pochváli.
Len jediný, trojhlavý drak Horiburt, je dobrák od kosti. Pravda, je i trochu lenivý, len by vylihoval v jaskyni a nič nerobil. Mrakožrúta to raz tak nahnevá, že ho vyženie z dračej ríše, aby sa naučil páchať zlo a našiel preňho dračie srdce. Na svojich potulkách navštívi rozmanité kúty Slovenska so zvláštnymi názvami. Kde všade ho bolo možné vidieť, počuť, ba čo viac, aj cítiť? To sa už dozviete z tejto zábavnej i poučnej knižky.

Zvieratá Slovenska
Autori: Mariana Hyžná, Matúš Hyžný

Táto knižka, určená naozaj celej rodine, predstavuje päťdesiat zvierat žijúcich na Slovensku a ponúka mnohé také zaujímavosti z ich života, o akých zväčša ani netušíme. Krásne ilustrácie verne zachytávajú podobu týchto zvierat a zároveň sú akoby priehľadom do prostredia, v ktorom žijú. Okrem iného sa napríklad dozviete, že vlk je plachý a opatrný a ľudom sa zďaleka vyhýba,
vretenica severná je jediný jedovatý had žijúci na Slovensku,  medveď nemení výraz tváre, preto je veľmi ťažké odhadnúť, akú má práve náladu a bociany biele sú si verné až za hrob, a keď jeden zahynie, druhý si väčšinou nehľadá ďalšieho partnera a do konca života ostane sám a môže dokonca „od žiaľu“ uhynúť.