VARENIE A RAWENIE s láskou

A nielen s láskou, ale aj radosťou a vášňou. Autorky horúcej knižnej novinky VARENIE A RAWENIE sú presvedčené, že takto pripravené jedlo nielen úžasne chutí, ale najmä sa po ňom cítite skvele.

Francesca Kristal Spinelli a Zuzana Sakara Antalíková ukuchtili pre vás 86 receptov, ktoré sa pripravujú varením alebo podľa princípov raw stravovania, čiže bez tepelnej úpravy. Obe dámy sú odborníčkami na slovo vzatými, sú totiž majiteľkami známeho Frangipani Vitality Baru v Bratislave a e-shopu s raw dezertami frangipani.sk. Presvedčte sa, že zdravá strava plná vitamínov a živín môže byť nielen chutná, ale aj oku lahodiaca.

V zdravom tele zdravý duch

Každý organizmus je individuálny, a preto by sme sa mali naučiť počúvať a rozpoznávať signály nášho tela. Pre autorky je raw a vegánska strava cestou, ktorá pomáha zlepšiť celkové zdravie. „Tak ako do našich dezertov, aj do tejto knižky sme vložili lásku a tvorivosť. Odhaľujeme v nej i niekoľko úspešných, overených „tajných“ receptov Frangipani. Veríme, že vás zaujme a prinesie vám toľko radosti, koľko jej priniesla nám, keď sme ju pre vás tvorili.“

Cuketové špagety s bazalkovým pestom

V kuchárskej knihe VARENIE A RAWENIE objavíte 86 receptov bez obsahu lepku, živočíšnych mliečnych produktov a rafinovaného cukru. A samozrejme, tešiť sa môžete aj na chutné a nápadité raw dezerty. Zoznámite sa s používaním kokosového cukru, tekutého agávového sirupu a tiež kokosového oleja, ktorý patrí medzi najzdravšie tuky. Autorky v receptoch použili aj rôzne typy bezlepkových múk: predovšetkým pohánkovú, ryžovú či cícerovú múku, ale aj kukuričnú a mandľovú.

Nepečená banánovo-citrónová torta s posýpkou

Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri s podporou partnerov Biopark, Fresh Market, Vegana a Vitarian.

O autorkách

Francesca Kristal Spinelli Jej korene siahajú na Sicíliu, verná je však svojej rodnej krajine – Slovensku. Má rada všetky živé bytosti a želá si, aby sme žili v harmónii s našou planétou. Rada pripravuje a fotí jedlá, najlepšie sa cíti v kuchyni a v záhrade. Venuje sa grafickému dizajnu, umeleckej tvorbe a cestovaniu. Je autorkou úspešnej prvotiny Varíme pre planétu.

Zuzana Sakara Antalíková Venuje sa zdravej výžive a jej vplyvu nielen na naše fyzické, ale aj psychické zdravie a verí, že ako si kto navarí, tak sa aj naje. Rada chodí do prírody a skúma všetko, čo je s ňou spojené, vrátane dedičstva žien i ženskosti ako takej.