Nedotknuteľné dievča

Práve vychádza náš nový román. Očarí vás svojím podmanivým, dojímavým a nevšedným príbehom o sile ľudského srdca.

Jubilee Jenkinsová odmalička trpí nevšednou chorobou: je alergická na ľudský dotyk. Keď na strednej škole takmer prišla o život po prvom bozku, stala sa samotárkou. Po matkinej smrti je však nútená postaviť sa zoči-voči svetu a jeho nástrahám.

Zamestná sa v knižnici, kde sa zoznámi s úctovníkom Ericom a s jeho adoptívnym synom Ajom. Chlapec prežil traumu, lebo rodičia mu zahynuli pri páde lietadla a viní sa z toho. Hoci je svojský, s Jubilee si akoby zázrakom rozumie. Eric sa musí vyrovnať s Ajovou labilnou povahou a popritom rieši rodinné problémy s dcérou z prvého manželstva. Aj Eric sa spriatelí s Jubilee, v ktorej nájde oporu, a zaľúbi sa do nej. Zaumieni si, že si k nej nájde cestu prostredníctvom kníh a že ju naučí milovať život.

Stačí iba dotyk, aby bol šťastný. Stačí iba dotyk, aby zomrela. Stačí iba dotyk a príbeh o láske dvoch ľudí vás chytí za srdce a nepustí až do poslednej strany.

O autorke

Colleen Oakleyová je americká spisovateľka súčasných románov. V minulosti pracovala ako šéfredaktorka ženského časopisu o zdraví Women’s Health & Fitness a ako redaktorka ženského časopisu Marie Claire. Jej články, eseje a rozhovory s rozličnými osobnosťami sa objavili na stránkach denníka New York Times, v mnohých ženských časopisoch a na webovej stránke, ktorá sa venuje ženským športom.

Jej úspešná románová prvotina Before I Go (Kým odídem) rozpráva srdcervúci príbeh mladej ženy s rakovinou prsníka, ktorá sa pred smrťou podujme nájsť svojmu manželovi novú životnú partnerku.

Colleen v súčasnosti žije v Atlante so svojím manželom, so štyrmi deťmi (áno, čítate správne) a s najprítulnejším krížencom nemeckého ovčiaka na svete menom Bailey. Počas písania kníh zväčša nosí pyžamo a popíja víno cez slamku (pomáha jej to zvládať štyroch školopovinných drobcov pod jednou strechou). Tvrdí, že keby mala byť zvieraťom, istotne by bola leňoch.

Colleen nájdete aj na facebooku a na jej webovej stránke www.ColleenOakley.com.