Novinka Joakima Zandera PREDMESTIE práve vychádza!

Priaznivci tohto švédskeho autora si opäť prídu na svoje! Po úspešnom románe PLAVEC (2014) vychádza z pera tohto výnimočného talentu nová kniha, ktorá hneď po vyjdení zaznamenala vo Švédsku mimoriadny úspech a zasa má potenciál stať sa medzinárodným fenoménom.

Práva na vydanie sa predali do vyše 20 krajín. Témou nového románu sú mocenské záujmy, ktoré idú aj cez mŕtvoly, aby dosiahli svoj cieľ.

Yasmine Ajámová pretrhla všetky putá s detstvom a dospievaním na štokholmskom predmestí Bergort a pracuje ako hľadačka trendov v New Yorku. V Bergorte nechala milovaného malého brata Fádího.

Jedného dňa dostane správu, že v Bergorte to vrie nepokojmi a násilím, na fasádach sú namaľované mystické znaky a Fádí bez stopy zmizol. Yasmine sa musí vrátiť domov, aby zistila, čo sa stalo s jej malým bratom.

Klara Walldéenová pracuje v renomovanom výskumnom inštitúte v Londýne. Keď jej zmizne počítač, začína rozmotávať spleť udalostí. Stopy smerujú až do Štokholmu.

Joakim Zander

Momentálne býva s manželkou a dvoma deťmi v meste Lund vo Švédsku. Vyrastal v malom švédskom mestečku Söderköping, ale počas mladosti žil istý čas v Sýrii, Izraeli a v USA v rámci výmenného programu pre stredné školy.


© Viktor Fremling

Po ukončení vojenskej služby vo švédskom námorníctve študoval právo na univerzite v Uppsale, doktorát z práva si urobil na Maastrichtskej univerzite. Počas desiatich rokov v Bruseli bol činný vo viacerých inštitúciách EÚ, predovšetkým v Európskom parlamente a v Európskej komisii.

Debutoval románom Plavec (zo švéd. originálu Simmaren).