Jamie McGuireová


© Amy Murtola at be.loved fotography

www.jamiemcguire.com

(1978)

Jamie McGuireová sa narodila v Tulse v štáte Oklahoma v USA. V súčasnosti žije a píše v mestečku Enid (Oklahoma). S manželom Jeffom, naozajstným kovbojom, vlastnia dvanásťhektárovú farmu, na ktorej chovajú šesť koní, tri psy a mačku. Navštevovala Severooklahomskú vysokú školu (Northern Oklahoma College), Stredooklahomskú univerzitu (University of Central Oklahoma) a Autry Technology Centre, kde získala titul v oblasti rádiografie (odbor aplikovaných prírodných vied). Je matkou troch detí.

Svojím celosvetovo úspešným bestsellerom Krásna katastrofa (Fortuna Libri, 2013) pripravila cestu pre žáner New Adult. Ďalší román Chodiaca katastrofa (Fortuna Libri, 2014) debutoval na prvom mieste zoznamov bestsellerov denníkov The New York Times, USA Today a The Wall Street Journal. Príbeh lásky Travisa a Abby uzatvára novela Nádherná svadba (Fortuna Libri, 2015).

Na vrchole zoznamu bestsellerov prvých uvedených novín sa umiestnila aj kniha Sladké zabudnutie (Fortuna Libri, 2015) zo série o bratoch Maddoxovcoch, ktorá takisto debutovala na prvom mieste. V sérii plánuje pokračovať.

Medzi ďalšie romány tejto autorky patrí: apokalyptický triler Ranč na Červenom vrchu (Fortuna Libri, 2014), ktorý roku 2014 získal cenu UtopYA za najlepšiu dystopickú knihu roka, trilógia paranormálnych ľúbostných románov Prozreteľnosť, ktoré patria do žánru Young Adult (pre čitateľov do 25 rokov), niekoľko noviel Among Monsters (Medzi príšerami), Happenstance: A Novella Series (Zhoda okolností: séria noviel) a Sins of the Innocent (Hriechy nevinných).

Jamie je prvý nezávislý autor v dejinách, ktorému sa podarilo uzatvoriť zmluvu o tlači s maloobchodným gigantom Wal-Mart.

Je spoluautorkou románu Sladké nič. Napísala ho spoločne s Teresou Mummertovou. V slovenskom preklade vyšiel vo Fortuna Libri v polovici mája 2016.

Roku 2015 sa na police kníhkupectiev dostal román Beautiful Redemption, ktorý vydala svojpomocne. Vo Fortuna Libri kniha vyjde pod názvom Sladké vykúpenie v auguste 2016 ako pokračovanie bestsellera Sladké zabudnutie.