Eben Alexander


© Deborah Feingold Photography

www.ebenalexander.com

(1953)

Eben Alexander, M. D., posledných dvadsaťpäť rokov pôsobí ako akademický neurochirurg. Pätnásť rokov pracoval v nemocnici Brigham & Women’s Hospital a v Detskej nemocnici Harvardovej lekárskej fakulty v Bostone. Je autorom mimoriadne úspešnej knihy Pohľad do večnosti (Fortuna Libri, 2013), skutočného príbehu neurochirurga, ktorý opisuje svoje zážitky na prahu smrti. Tento príbeh by bol pozoruhodný už vtedy, keby ho zažil bežný človek. Keďže ho prežil práve Dr. Alexander, nadobúda revolučný význam. Nebude ho môcť ignorovať nijaký vedec či veriaci. Zmení pohľad na život.

Raymond A. Moody, M. D., Ph.D., autor knihy Život po živote o knihe povedal:

„Dr. Eben Alexander prichádza s naozaj ohromujúcim zážitkom na prahu smrti. Za vyše štyridsať rokov, čo sa venujem tomuto javu, som nepočul o takom šokujúcom príbehu. Výpoveď Dr. Alexandra predstavuje živý dôkaz posmrtného života.“

Koncom roka vyšla jeho druhá kniha Mapa večnosti, ktorá vznikla na základe ohlasov čitateľov Pohľadu do večnosti (Fortuna Libri, 2013). Tentoraz čitateľom predstavuje niektoré príbehy, ktoré mu ľudia vyrozprávali, a dáva ich do súvislosti  s tým, čo o putovaní duše hovoria svetové duchovné tradície.