RECENZIA: Špiritistka

Apatekárka bola skvelá, ale na Špiritistku sa to teda nechytá. Lebo toto bolo jedno z najzaujímavejších diel, aké zdobí moju knižnicu. Je tu totiž dokonale morbídne prostredie starého Londýna. Vyvolávanie duchov, smrť, seansy so všetkými tými bububu vecami z hororov a k tomu spoločnosť, ktorá robí seansy pre pozostalých.

Keď som sa púšťala do tohto diela, ako prvé mi napadlo, že ak to bude také, ako v mojej mysli, budem to milovať. A kniha splnila všetko do bodky. Dostala som podivné vyšetrovanie špiritiskej spoločnosti, nečakané vraždy a zvraty, ktoré by ma nikdy nenapadli. Dostala som lekciu špiritizmu a na chvíľu sa stala médiom, ktoré odrieklo zaklínadlá, ktoré vyvolalo duchov, ktorí vás vedeli posadnúť. Na tých seánsach sa diali veci z ktorých skutočne mrazí: Objavili sa cudzie myšlienky, spomienky a na vlastnej koži ste mohli cítiť a vidieť smrť ducha.
Bolo to famózne čítanie a ak máte radi horory, toto si nesmiete nechať ujsť. Je to tak famózna a bravúrne napísaná kniha, že mám chuť si ju dať odznovu hneď teraz.
Lebo toto je kniha, ktorá mi svojou morbídnosťou, smrťou, duchmi a posadnutiami stiahla sánku až po samú zem.
Cítim sa počarovaná a posadnutá.
Myšlienkou, že toto je pre mňa kniha TOP KNIHA TOHTO ROKA.

 

Za recenziu ďakujeme @aaaadka 

Špiritistka